O mně

Kristína Mesarčová

pedikérka, manikérka

majitelka salonu

Vážené dámy,
vážení pánové,

dovolte mi, abych se Vám krátce představila.

Jsem absolventkou Střední školy obchodu a služeb a podnikání se sídlem v Českých Budějovicích. Ihned po složení maturitní zkoušky z oboru kosmetiky a složení odborných zkoušek jsem odešla do Prahy. Pracovala jsem nejprve pro několik kosmetických salonů, kde jsem sbírala cenné zkušenosti jak v kosmetických službách, tak i v manikérských a pedikérských. Všechny odbornosti mi byly velmi blízké, z každého výsledku jsem pociťovala radost. Avšak zažila jsem okamžik, který rozhodl, aby se pedikérská činnost stala mou výhradní odborností:

Jednoho dne, když jsem ještě pracovala pro nejmenovaný kosmetický salon, přistoupil velmi váhavě k mému pracovnímu místu muž v seniorském věku. Jeho chůze - našlapování - bylo již na pohled velmi bolestivé. Nečekala jsem na pozdrav a pobídla jsem pána, aby "odložil" svůj ostych a pocity trapnosti a pověděl mi, co jej do salonu přivádí. Pán s úlevou vydechl a svěřil se. Jeho silně popraskaná chodidla v oblasti paty jsem za své tehdejší praxe ještě neviděla. Byla to výzva. O problému jsem si s pánem promluvila, vysvětlila jsem mu, co je příčinou a co je potřeba udělat, aby se jeho stav chodidel zlepšil. Seznámila jsem ho s přístrojovou metodou ošetření chodidel. Využila jsem všeho, co jsem uměla a znala o suché pedikúře. Snad všechny frézy jsem měla v činnosti, než se mi podařilo pánovi jeho chodidla vyhladit. Když se starý pán obouval, usmíval se. Chvilku se procházel po salonu, když najednou přistoupil, vzal si mé ruce do svých a sdělil se slzami v očích: "Slečno, vy máte zlaté ruce. Podívejte, nic mne nebolí, nevěřil bych, že mi ty mé nohy ještě někdo opraví!"

V ten okamžik jsem věděla, že chci být především pedikérkou.

Dnes jsem členkou České podiatrické společnosti a držitelkou několika odborných certifikátů. V oblasti podiatrie a medicinální pedikúry se neustále vzdělávám.

Je třeba si uvědomit, že nás nohy nosí celý život a jsou to právě chodidla, která si zaslouží naši pozornost a péči. Nepodceňujte prevenci a zažijte ten úžasný pocit pěstěných a především zdravých nohou.

Zastavte se, odpočívejte. Jen zdravá chodidla jsou opravdu krásná.

Kristína Mesarčová

 

ODBORNÉ CERTIFIKÁTY

  • Choroby nehtového aparátu, kuří oka, bradavice
  • Diagnostika a ošetření nohou diabetiků
  • Mykotické infekce v pedikúře
  • Ošetření zarostlého nehtu
  • Nehtové špony Podofix, CombiPed
  • Anatomie nehtu
  • Cuccio Naturalé - Luxus na dosah
  • Gelová modeláž nehtů
  • Surfacing 3D Nail art